Budownictwo pasywne

Budynki pasywne – sprawdzony rodzaj budownictwa

Domy pasywne to budynki, które dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię niż obiekty tradycyjne – nawet do 8 razy mniejsze! Budownictwo pasywne to idea zdecydowanie innowacyjna, ale czerpiąca z budownictwa tradycyjnego. Polega po prostu na poprawie parametrów elementów i systemów każdego budynku – nie wymaga wprowadzania zupełnie nowych lub dodatkowych rozwiązań ani testowania nowych materiałów, dlatego też jest całkowicie sprawdzona i nie wymaga kosztownych badań lub trudnej do zebrania dokumentacji.

Czynnikiem wyróżniającym domy pasywne są bardzo dobre parametry izolacyjne, które sprawiają, że budynek nie potrzebuje tradycyjnego systemu grzewczego, a jedynie dogrzewania powietrza wentylacyjnego. Koncepcja pasywnego budownictwa ściśle połączona jest z ideą korzystania z odnawialnych źródeł energii – ciepło uzyskiwane jest między innymi poprzez wykorzystanie promieniowania słonecznego, odzysk ciepła z wentylacji oraz czerpanie energii z urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w domu albo samych mieszkańców.

Budynki pasywne można wznosić przy pomocy różnych technologii budowlanych. Chętnie doradzę, jakie kryteria powinien spełniać budynek pasywny, a także wykonam dla Państwa niepowtarzalny projekt domu, który zrewolucjonizuje np. płockie ulice.

Budynki pasywne to wygoda i oszczędność – zapraszam do kontaktu, odpowiem na wszystkie pytania.

Comments are closed.